Serie A

Conte: Ndaj Atalantës pa llogari, prisni gola dhe spektakël!

Antonio Conte shfaqet optimist në prag të sfidës me Atalanta një duel direkt për vendin e 2-të në Itali. Trajneri i Interit foli me superlativa për skuadrën e Gasperinit por në të njëjtën kohë theksoi se pret një ndeshje shumë të bukur për t’u ndjekur dhe pa asnjë llogari brenda. Conte në ditën e 51-vjetorit të tij nënvizoi se dueli ndaj Atalantës do të jetë një test shumë i mirë për skuadrën e tij edhe përsa i përket Europa Leagues me Interin që do të përballet me Getafen në datë 5 gusht.

“Ka qenë një vit shumë impenjativ, përvojë që na ka krijuar shumë lodhje. Megjithatë ka aspekte pozitive te të cilat mund të bazohemi në të ardhmen. Atalanta? Shpresoj të shijojmë një ndeshje të bukur. Të dy ekipet do të luajnë një futboll të hapur dhe pa llogari. Atalanta është bërë një realitet solid në Itali, duke parë rrugëtimin që kanë bërë në vitet e fundit. Do vuajmë, por objektivi ynë është që t’i bëjmë ata të vuajnë. Mbrojtja më e mirë kundër sulmit më të mirë? Gjithmonë tentoj që skuadra të ketë një ekuilibër të mirë midis mbrojtjes dhe sulmit. Atalanta ka shënuar shumë gola, ka lojtarë cilësorë që kanë merita të mëdha. Ne jemi mbrojtja më e mirë dhe sulmi i dytë më i mirë. Do të jetë një sfidë brenda sfide“, deklaron Conte.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency