Premier League

Conte: Ndeshje fantastike, kam ekip me karakter dhe personalitet

Tottenham arriti një fitore drithëruese 3-2 në fushën e Leicester City. Ekipi i Antonio Contes po humbiste 2-1 deri në minutën e pestë shtesë, por një dygolësh i Steven Bergwijn përmbysi gjithçka dhe i dhuroi një sukses të paharrueshëm ekipit londinez.

Spurs vijojnë të jenë të pathyeshëm në kampionat me Conten në stol, duke numëruar 6 fitore dhe 3 barazime. West Ham i vendit të katërt është një pikë larg, por “armata” e trajnerit italian ka luajtur tre ndeshje më pak se “Çekiçët”.

Antonio Conte nuk e fshehu lumturinë e madhe për këtë fitore, të cilën e përshkroi me këto fjalë. “Shijuam një ndeshje fantastike. Krijuam shumë raste për gol, por na mungoi fati në metrat e fundit. Humbja do të ishte e padrejtë.

Djemtë e mi treguan karakter dhe personalitet të madh, ata kishin një dëshirë të madhe për të përmbysur rezultatin. Pasi barazuam 2-2 dhamë gjithçka dhe tentuam golin e fitores, për fat ia dolëm”.

Më pas një koment për Steven Bergwijn. Mesfushori holandez gjeti dy golat e parë sezonalë në Premier League dhe Conte vlerëson shumë cilësitë e 24-vjeçarit. “Ai është një lojtar që na ofron karakteristika të ndryshme.

Steven është një futbollist krijues dhe shumë i rëndësishëm për këtë klub. Mendoj se ai është i lumtur që është me ne te Tottenham”, theksoi trajneri nga Lecce, i cili po arrin rezultate fantastike në Premier League me skuadrën e tij.

Quiz: Premier League

Nëse jeni fans i futbollit anglez dhe ndiqni ndeshjet e tij, atëherë me siguri që do të dini edhe përgjigjet e quiz-it të mëposhtëm...


Të Fundit

Premier League 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
37
28
6
3
96
24
+72
90
2Liverpool
36
26
8
2
89
24
+65
86
3Chelsea
36
20
10
6
73
31
+42
70
4Tottenham Hotspur
37
21
5
11
64
40
+24
68
5Arsenal
37
21
3
13
56
47
+9
66
6Manchester United
37
16
10
11
57
56
+1
58
7West Ham United
37
16
8
13
59
48
+11
56
8Wolverhampton Wanderers
37
15
6
16
37
40
-3
51
9Leicester City
36
13
9
14
57
57
0
48
10Brighton & Hove Albion
37
11
15
11
39
43
-4
48
11Brentford
37
13
7
17
47
54
-7
46
12Newcastle United
37
12
10
15
42
61
-19
46
13Crystal Palace
36
10
15
11
47
43
+4
45
14Aston Villa
36
13
5
18
49
50
-1
44
15Southampton
36
9
13
14
41
61
-20
40
16Everton
36
10
6
20
39
59
-20
36
17Leeds United
37
8
11
18
40
78
-38
35
18Burnley
36
7
13
16
32
50
-18
34
19Watford
37
6
5
26
33
75
-42
23
20Norwich City
37
5
7
25
23
79
-56
22


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency