Serie A

Conte përballë “Pippo” Inzaghit, derbi shqiptar në Lazio-Atalanta, falas në paketën familjare!

E mërkurë spektakolare dhe e pasur me emocione në ekranin e Supersport me disa prej sfidave të javës së parë të Serie A dhe ndeshjet e javës së 4-t të La Ligas. 3 ndeshjet që nuk u zhvilluan në raundin e parë të kampionatit italian që startoi para 10 ditësh për shkak të përfundimit me vonesë të pushimeve për shkak të kalendarit të sezonit të kaluar për skuadra si Interi, Atalanta e Spezia do të luhen sot. Në orën 18:00 Antonio Conte do të sfidojë një ish-shok skuadra kur ishin pjesë e Juventusit si Filipo Inzaghi që në sezonin e kaluar arriti të rikthente Beneventon në Serie A ndërkohë që e ka nisur në mënyrën më të mirë edhe këtë kampionat falë suksesit 2-3 me përmbysje në fushën e Sampdorias në fundjavë.

Zikaltrit që vinë në këtë ndeshje pas suksesit të vështirë me rezultatin 4-3 ndaj Fiorentinës në San Siro, synojnë vetëm tre pikët përballë ekipit jugor. Në dispozicion të Contes është kthyer qëndërmbrojtësi Stefan De Vrij pas pezullimit, mungesa e të cilit ndaj Fiorentinës krijoi shumë probleme në prapavijën e Interit, ndërkohë që zikaltrit mund të zbresin në fushë me disa ndryshime duke menduar edhe për ndeshjen e të dielës ndaj Lazios në Olimpico.

Në orën 18:00 do të transmetohet edhe sfida tjetër mes Udineses dhe Spezias, ndërsa në mbrëmje do të luhet një superduel Lazio-Atalanta ndeshje të cilën të gjithë abonentët e Digitalb do të kenë mundësi ta ndjekin falas edhe në paketën familjare.  Luiz Felipe, kapiteni Lulic dhe afrimi i merkatos verore Vedat Muriqi janë mungesat e Simone Inzaghit që do të mbështetet te Thomas Strakosha në portë që do të sfidojë në derbin shqiptar Berat Gjimshitin i cili është kthyer në dispozicion të Gasperinit dhe do të jetë titullar. Edhe Atalanta ka disa mungesa të rëndësishme siç janë ato të Ilicic, portierit titullar Gollini , Pessinas të skualifikuarit Romero dhe blerjes së re Miranchuk. Në këtë sfidë do të ketë edhe një duel brenda sfidës midis dy dysheve sulmuese Correa-Immobile nga njëra anë dhe Muriel-Zapata në krahun tjetër. Në Olimpico parashikohen gola dhe mbi të gjitha shumë spektakël.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency