Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Conte reagon pas shkarkimit, falenderime por edhe “thumbime” nga italiani

Antonio Conte u shkarkua pak ditë më parë nga drejtuesit e klubit të Tottenham. Një vendim që erdhi si pasojë e rezultateve zhgënjyese në këtë sezon me Spurs që nuk shkuan përtej fazës së 1/8-tave në Champions League teksa në Premier League janë të detyruar të luftojnë sërish për vendin e katërt. Por, nuk ishin vetëm rezultatet ato që ndikuan tek shkarkimi i trajnerit italian.

Në mediat britanike bëhet e ditur se disa prej lojtarëve të Tottenham nuk ishin dakord me taktikat dhe mënyrën e stërvitjes nga Conte ndërsa një tjetër shkak ishin edhe deklaratat aspak të përmbajtura të 53-vjeçarit i cili e theksonte shpesh se klubit nga Londra i duhej kohë për të ndryshuar mentalitetin inferior. Së fundmi, Conte ka reaguar pas shkarkimit teksa falenderon mbështetësit ndërsa nuk harron të “thumbojë” ata që nuk e pranuan pasionin dhe dedikimin e tij për profesionin e trajnerit.

Lexo edhe:

VIDEO/ Vendos goli i Swiderskit, Sylvinho debuton me humbje te Shqipëria
Cikalleshi: Keqardhje për golin, kjo Kombëtare i bëri shqiptarët të ndihen mirë
Gjasula: Ishim pa fat, jam shumë optimist për të ardhmen

“Mbi të gjitha futbolli është pasion. Dua të falenderoj thellësisht të gjitha ata që ishin me mua në këtë rrugëtim me Spurs. I falenderoj të gjitha ata që e vlerësuan pasionin dhe mënyrën time intensive si trajner. Një falenderim special për fansat që më mbështetën, nuk do t’i harroj kurrë momentin që më thërrisnin emrin në kor. Tashmë, udhëtimi përfundoi dhe dua t’iu uroj më të mirën për të ardhmen”, shprehet Conte.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...