Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Conte shpjegon arsyet e transferimit të Bentancur dhe Kulusevskit te Tottenham: Filozofi e klubit!

Antonio Contes nuk po i shkon edhe aq mirë sa në fillim eksperienca me Tottenham. Dy humbjet e fundit në kampionat ndaj Southampton dhe Wolverhampton, kanë tronditur objektivin e klubit për të mbërritur vendin e katërt në fund të kampionatit.

Ndërkaq, trajnerit italian duket se im ka lënë një shije të hidhur edhe merkato e janarit nga e cila u larguan katër futbollistë dhe u afruan Dejan Kulusevski dhe Rodrigo Bentancur nga Juventus. Conte thekson se ekipi të paktën në numrat e organikës është dobësuar, ndërsa shton filozofia e klubit janë lojtarët e rinj.

“Në janar u larguan katër lojtarë, të katërt lojtarë të rëndësishëm për Tottenham dhe janë afruar vetëm dy. Kështu, të paktën nga ana numerike edhe pse duhej të forcoheshim, jemi dobësuar, të paktën në letër është kështu.

Mendoj se Bentancur dhe Kulusevski janë në vendin ideal këtu te Tottenham sepse drejtuesit kërkojnë lojtarë të rinj, lojtarë që mund të rriten dhe zhvillohen. Kjo është filozofia e klubit, por nëse kërkon të shfaqesh konkurrues atëherë të duhen edhe lojtarë me eksperiencë për të rritur grupin. Megjithatë, unë tashmë e kam kuptuar filozofinë e klubit”, u shpreh Conte.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...