Serie A

Conte: Skuadra nuk diti të menaxhojë avantazhin, lëshuam në pjesën e dytë

Interi pësoi humbjen e dytë sezonale në kampionat teksa u mposht nga Lazio 2-1 në kryeqytet dhe nëse të dielën në mëngjes ishte në vendin e parë, në mbrëmje e mbylli në vendin e tretë, pasi u parakalua edhe nga bardhekaltrit.

Zikaltrit kaluan të parët në avantazh, por në pjesën e dytë gabuan dhe i dhuruan Lazios dy gola, ndërsa ndërhyrja e trajnerit Conte me zëvendësimet ishte e vonuar dhe nuk mjaftoi për të shmangur disfatën.

Vetë tekniku në intervistën e dhënë pas ndeshjes deklaroi se skuadra ishte treguar e paaftë për të menaxhuar avantazhin dhe se kishte lëshuar shumë në pjesën e dytë, duke i lënë shumë terren kundërshtarit.

“Ishte një ndeshje e balancuar, ku të dyja skuadrat kërkonin të fitonin takimin. Ia dolëm të kalojmë në avantazh, por në pjesën e dytë lëshuam shumë dhe për më tepër gabuam në dy momentet e golave, duke i dhuruar fitoren Lazios. Pësuam dy gola që mund të shmangeshin, por lojtarët nuk u treguan mjaftueshëm të qetë. Megjithatë ky është një proces normal rritjeje dhe shumë prej futbollistëve tanë kanë nevojë për eksperiencë”, deklaroi trajneri.

Blerja e bujshme e merkatos së janarit, danezi Christian Eriksen e nisi sërish nga stoli dhe ndonëse bëri shumë pak në fushë, arriti të japë një asist mjaft të bukur për Lukakun në minutat e fundit, megjithatë për Conten, ka ende kohë para se ai të nisë nga minuta e parë.

“Skuadra ka ardhur këtu edhe pa Eriksenin, ndaj nuk duhet ta shohim si shpëtimtar të Interit. Ai ka luajtur shumë pak kohët e fundit dhe për më tepër ka ardhur në një kampionat të ri, ndaj po e integrojmë në mënyrën më të mirë të mundshme”, tha Conte.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency