Serie A

Conte: S’mendoj vetëm për paratë, nëse klubi s’më bind…

Përvoja e Antonio Contes tek Interi zgjati dy sezone. Tekniku nga Puglia shkoi deri në finalen e Europa League-s dhe mbi të gjitha i riktheu zikaltrit tek titulli kampion pas 11 vitesh. Aventura përfundoi dhe u duk diçka e papritur, sidomos pas një sezoni mjaft të suksesshëm, nuk pati debate, përkundrazi, divorci u nënshkrua me marrëveshje. Trajneri, afërsisht dy javë pas largimit, flet për arsyet që e dërguan tek ky vendim, duke i kthyer një përgjigje dhe presidentit Zhang, i cili deklaroi se klubi dhe trajneri kishin mendime të ndryshme.

“Projekti im me Interin nuk ka ndryshuar asnjëherë që nga dita e parë, por tashmë është e kotë t’i rikthehemi çështjes. E falënderoj presidentin Zhang dhe i uroj shumë fat Simone Inzaghit, i cili është një trajner i aftë dhe ambicioz”.

Më pas, ish-tekniku, edhe i Juves e Chelsea-t, reagoi edhe ndaj disa kritikave në lidhje me kërkesat e tij të larta financiare.

“Ata që flasin, harrojnë që unë i mundësoj klubit të fitojë më tepër para sesa më paguan, dhe shifrat e pagave i përcakton merkatoja. Nëse do të mendoja vetëm për paratë, do të qëndroja aty ku isha, duke pranuar edhe kompromise në lidhje me projektin, por e vërteta është që jam gati të qëndroj në shtëpi nëse nuk klubi nuk më bind”.

Në fund, 51-vjeçari nuk e kurseu edhe një përgjigje në lidhje me fjalët e ish-presidentit Moratti, që e akuzoi Conten si një njeri që nuk e ndjen fanellën zikaltër, edhe pse më pas ish-numri 1 i Interit kërkoi ndjesë për deklaratën e tij.

“U befasova dhe u trishtova kur lexova fjalët e tij, por bisedova me të dhe ma shpjegoi se çfarë mendon realisht. Ata që më njohin e dinë se sa i lidhur jam me ngjyrat e klubit ku punoj.”

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency