Serie A

Conte studion ndryshimin e skemës, Coutinho objektiv konkret i Interit

Në janar të 2013-ës e shitën te Liverpooli, të bindur se nuk do të arrinte dot të shkëlqente, por rreth 7 vite më vonë, te Interi po mendojnë të rikthejnë sërish në Milano brazilianin Coutinho, i cili aktualisht është i huazuar te gjermanët e Bayern Munchen.

Asi shkëlqeu me “The reds”, fantazisti brazilian u transferua te Barcelona për një shifër prej afërsisht 160 milionë eurosh, por nuk arriti të lërë gjurmë te katalanët dhe këtë verë u huazua me të drejtë blerjeje te Bayern Munchen.

Megjithatë edhe te bavarezët nuk po arrin të shkëlqejë dhe duket se tashmë drejtuesit e Bayern kanë vendosur të mos paguajnë shifrën prej 120 milionë eurosh për kartonin e tij, ndaj në verë Coutinho pritet të rikthehet te Barça, por vetëm në pritje për të mësuar destinacionin e ri, pasi “blaugranat” nuk e kanë në planet e tyre.

Momentalisht hipoteza më e mundshme është jo e transferimit të Coutinhos sërish në Premier League, ku përveç Liverpoolit, e kërkojnë edhe Tottenham, Chelsea e Manchester United, por së fundi në skenë ka dalë edhe Interi.

Fantazisti Brazilian pëlqehet shumë nga Antonio Conte, që ia ka këshilluar Marottës dhe ky i fundit po shikon mundësinë e përfshirjes në një shkëmbim kokë më kokë me argjentinasin Lautaro Martinez, që kërkohet me ngulm nga Barcelona.

Antonio Conte po studion një ndryshim skeme, nga 3-5-2 që ka përdorur këtë sezon, në një 3-4-3 të njëjtë me atë që ka përdorur në sezonin e parë te Chelsea dhe plani është që braziliani të formojë treshen e ofensivës bashkë me Lukakun dhe Eriksen.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency