Serie A

Conte: Young futbollist ekspert, për merkaton flasin të tjerët

Në prag të transfertës me Leccen, që do të jetë edhe e par e fazës së dytë për Interin, trajneri Antonio Conte ka dalë në konferencën e zakonshme për shtyp, ku ka treguar se ndihet i lumtur dhe njëkohësisht i emocionuar për rikthimin në Lecce.

“Jam gjithmonë i lumtur dhe i emocionuar kur rikthehem në Lecce. Skuadra po bën një paraqitje të mirë, por duhet të djersijë shumë në gjysmën e dytë të sezonit për të siguruar mbijetesën. Ne duam të rikthehemi te fitorja dhe jemi përgatitur për ta bërë këtë, ndonëse nuk do të jetë aspak e lehtë të përsëriten rezultatet e fazës së parë”, deklaroi trajneri.

Nuk mund t’i shmangte Conte as pyetjet mbi merkaton, duke qenë se te Interi ka ardhur Ashley Young, pritet Eriksen dhe dështoi në mënyrë të bujshme shkëmbimi mes Mateo Politanos dhe Leonardo Spinnazzolës.

“Young është një futbollist ekspert, që mbulon disa pozicione në fushë dhe do të na bëjë të ndihemi më të qetë në rast dëmtimesh. Erdhi vetëm dje dhe nuk do të jetë në Lecce, por do ta kemi gati që nga ndeshja ndaj Cagliarit. Për shkëmbimin Politano-Spinnazzola dhashë miratimin tim, por nuk e di çfarë ndodhi më pas. Sa i përket Eriksen, duhet të pyesni drejtuesit për më shumë detaje”, u shpreh Conte.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency