Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Cooper me orët e numëruara, Nottinghami gati t’i besohet spanjollit me shumë përvojë

Nottingham Forest mori humbjen e katërt radhazi në Premier League dhe të gjashtën në total pas tetë javësh. Skuadra e ngjitur vetëm këtë sezon në elitën e futbollit anglez e sheh veten në vendin e fundit në renditje me vetëm katër pikë.

Drejtuesit e klubit kanë reflektuar dhe po mendojnë seriozisht të shkarkojnë trajnerin Steve Cooper. Mediet britanike kanë zbuluar favoritin kryesor pë zëvendësimin e tij, bëhet fjalë për Rafael Benitezin, një trajner me  eksperiencë dhe që e njeh mjaftë mirë Premier League-n.

Spanjolli ka drejtuar Liverpoolin prej sezonit 2004-2005 dhe qëndroi te “të kuqtë” deri në vitin 2010. Gjithashtu 62-vjeçari ka drejtuar edhe Chelsea-n në një periudhë të shkurtër, më pak se një vit. Ndërsa prej marsit të vitit 2016 deri në qershor 2019, Benitez ishte në krye të Newcastle. Përvoja e tij e fundit si trajner ka qenë me Evertonin, por spanjolli nuk e mbylli një sezon të plotë dhe në janarin e 2022 u largua.

Sfida e radhës për Nottingham Forest në Premier League do të jetë përballë Aston Villas, ku sipas medieve britanike pritet të jetë edhe mundësia e fundit për trajnerin Cooper.

Nottingham në merkaton verore theu rekordin e transferimeve, pasi afroi 23 lojtarë dhe shpenzimet e kaluan shifrën e 150 milionë stërlinave.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...