Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“Copa del Rey” dhe Superkupa e Spanjës, ekskluzivitetet e SuperSport për Shqipërinë dhe Kosovën

“Copa del Rey” dhe Superkupa e Spanjës, ekskluzivitetet e SuperSport për Shqipërinë dhe Kosovën
“Copa del Rey” dhe Superkupa e Spanjës, ekskluzivitetet e SuperSport për Shqipërinë dhe Kosovën

SuperSport/Digitalb ka siguruar të drejtën ekskluzive të transmetimit të Kupës dhe Superkupës së Spanjës, për Shqipërinë dhe Kosovën.

Nga kjo fundjavë, të gjithë tifozët e futbollit spanjoll në Shqipëri dhe në Kosovë kanë mundësinë për të ndjekur e shijuar dhe emocionet e “Copa del Rey”.

Takimi i së dielës Barbastro-Barcelona, por edhe të gjitha sfidat e tjera do të vijnë live në kanalet e dedikuara të SuperSport.

Po ashtu, javën e ardhshme, do të zhvillohen gjysmëfinalet dhe finalja e madhe e Superkupës së Spanjës, që gjithashtu do të vijë në të gjitha shtëpitë e shqiptarëve në Shqipëri dhe në Kosovë.

Duke ju shtuar mozaikut të magjishëm të eventeve që do të transmetohen gjatë këtij vitit në ekranin e SuperSport/ Digitalb.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...