Serie A

Cornelius merr topin në shtëpi, Parma “shuplakë” Genoas, debuton Dermaku

Parma i jep një “shuplakë” të fortë Genos në javën e tetë të Serisë A, duke e mposhtur thellë me rezultatin 5-1, me skuadrën e drejtuar nga Andreazzoli që nuk po sheh dritë në fund të tunelit.

Spikati për ekipin italian Cornelius, i cili realizoi tre gola të njëpasnjëshëm për vendasit, ndërsa Kucka, që zhbllokoi sfidën, dhe Kulusevski që mbylli serinë e golave, dhanë kontributin e tyre në këtë fitore të thellë të Parmës. Vlejti për asgjë goli i Pinamontit për rezultatin momental 4-1, pasi Genoa nuk kishte forca për të realizuar përmbysjen e madhe, përkundrazi pësoi edhe një gol tjetër në fund për të vulosur ditën e keqe.

Në këtë takim, në radhët e Parmës debutoi mbrojtësi kuqezi, Kastriot Dermaku, që qëndroi në fushë për 75 minuta.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency