Ligue 1

Coronavirusi prek edhe futbollin francez, shtyhet sfida Strasbourg-PSG

Pas futbollit italian, Coronavirusi prek edhe atë francez, pasi mbrëmjen e sotme është shtyrë ndeshja e parë e Ligue 1, ajo mes Strasbourgut dhe Paris Saint Germain, e planifikuar për t’u zhvilluar të shtunën në orën 17:30.

Vendimi është marrë nga prefektura e zonës dhe shkak është shmangia e grumbullimit të shumë njerëzve në një ambient të limituar, që do të favorizonte ndjeshëm përhapjen me shpejtësi të virusit që ka alarmuar botën.

Momentalisht është konfirmuar se takimi nuk do të zhvillohet këtë fundjavë, ndërsa mbetet end për t’u vendosur se kur do të rikuperohet sfida, ndërsa shqetësues është fakti që Coronavirusi po ndikon në ecurinë e kampionateve më të mëdha europiane të futbollit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency