Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Coutinho, i shumëkërkuar në Premier, Barça “fërkon duart”

Philippe Coutinho rezultoi një nga zhgënjimet më të mëdha të Barcelonës gjatë viteve të kaluara. Në verë klubi dhe lojtari brazilian ndanë rrugët, por tani klubi katalan duhet të gjejë një blerës përfundimtar pasi t’I përfundojë huazimi tek Aston Villa.

Për momentin, klubi i Barçës ka rënë dakord për një opsion blerjeje prej 40 milionë eurosh me Aston Villan, ku e kanë mesfushorin në huazim, por Newcastle ka hyrë fuqishëm në skenë. “Magpies”, sipas “Sport.es,” janë të gatshëm të plotësojnë kërkesat ekonomike të lojtarit, pasi nuk u mungojnë burimet financiare.

Ky opsion mund t’i sjellë Barçës edhe më shumë përfitime krahasuar më 40 milionët që mund të paguajë Aston Villa. Coutinho ka rigjetur veten në Birmingham, duke lënë pas atë zhgënjim të madh që përjetoi te Barça.

Arsenali dhe Evertoni gjithashtu kanë qenë të interesuar për të dhe Barcelona shpreson ta zgjidhë shitjen e tij para 30 qershorit për të qenë në gjendje t’i përdorë paratë në merkato.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...