Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Coutinho në verë duhet të gjejë skuadër

Philippe Coutinho duhet të mendojë për një klub të ri, pasi tek Aston Villa këtë sezon ka luajtur vetëm shtatë ndeshje si titullar.

Unai Emery i ka besuar vetëm një herë dhe gjatë merkatos së janarit kishte shumë zëra për largimin e tij, por problemi qëndronte te paga e sulmuesit dhe tarifa e transferimit që anglezët donin për të.

Lexo edhe:

Për Coutinhon u përfol shumë edhe për një rikthim në Brazil te Corinthians.

Drejtori sportiv i këtij klubi gjithsesi e ka mbyllur si pistë, duke thënë se nuk i intereson transferimi i Coutinhos, pasi e dinë mirë se braziliani nuk do që të rikthehet në shtëpi.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...