Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Coutinho prishi “agjërimin” me Brazilin: Kam kaluar një dëmtim të rëndë, jam shumë i lumtur

Mesfushori veteran brazilian Philippe Coutinho, prishi agjërimin e gjatë me fanellën e “Seleçaos”, duke qenë një nga autorët e golave në fitoren 4-0 përballë Paraguait në kualifikueset e Kupës së Botës “Katar 2022”. Lojtari i Aston Villas, një titullar i padiskutueshëm për trajnerin brazilian, Adenor Leonardo Bacchi “Tite”, nuk kishte shënuar për kombëtaren që nga tetori i vitit 2020.

“Kam qenë jashtë për një kohë të gjatë dhe kam kaluar një dëmtim shumë të vështirë. Jam thirrur për dy ndeshjet e mëparshme të skuadrës braziliane, por mezi pata mundësi të luaja. M’u dha një mundësi e re, tani dhe jam i lumtur.

Brazili, tashmë i kualifikuar në Botërorin “Katar 2022” dhe që e la Paraguain pa asnjë shans për t’u avancuar, fitoi këtë të martë me golat e të rinjve Raphinha, Antony dhe Rodrygo (janë në kërkim të një vendi në listën e skuadrës për Botërorin), dhe me finalizimin e veteranit Coutinho.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...