Serie A

Covid-19 “pushton” Interin, 5 të infektuar!

Interi është duke kaluar një moment të artë teksa pas 4 fitoreve radhazi dhe sidomos triumfeve ndaj dy rivalëve direkt si Lazio dhe Milan ka arritur të shkëputet me 4 pikë në krye të Serie A. Por për të frenuar disi entuziazmin dhe euforinë në kampin zikaltër pas asaj fitoreje spektakolare në derbi ka menduar COVID-19. Në shtëpinë e Interit janë prekur nga koronavirusi pothuajse të gjithë drejtuesit e klubit me përjashtim të presidentit Steven Zhang që ndodhet në Kinë dhe zëvendëspresidentit Javier Zanetti. Klubi zikaltër ka dalë me një komunikatë sëfundmi ku bën me dije se dy administratorët e deleguar Beppe Marotta dhe Alessandro Antonello por edhe drejtori sportiv Piero Ausilio, avokati Angelo Capellini dhe një antar i stafit teknik kanë rezultuar pozitivë ndaj tamponëve të nënshtruar sëfundmi dhe janë detyruar të qëndrojë për minimalisht 14 ditë në karantinë.

Për fatin e mirë për momentin të gjithë futbollistët kanë rezultuar negativë dhe Antonio Conte mund të qëndrojë i qetë. Gjithsesi në skuadër do të ndihet mungesa e treshesh Marotta-Antonello-Ausilio të cilët nuk mungojnë as në seancat stërvitore dhe as në ndeshje dhe kanë qenë tifozët e parë të Interit gjatë periudhës së pandemisë ku stadiumet janë bosh për shkak të mungesës së tifozëve. Në ditët në vazhdim klubi zikaltër do të kryejë tamponë të vazhdueshëm ndaj futbollistëve me shpresë se asnjë futbollist nuk do të preket nga COVID-19 dhe të gjithë do të jenë të gatshëm për ndeshjen e të dielës ndaj Genoas në kampionat.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency