Serie A

COVID-19 shton frikën te Lazio, vetëm 12 lojtarë në stërvitje, mungon edhe Strakosha

Te Lazio mbajnë frymën para ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Bruges. Këtë të martë, në mëngjes, vetëm 12 lojtarë nga ekipi i parë dolën në fushë për stërvitjen e radhës. Ndërkohë, Luis Alberto, Immobile, Pereira, Leiva, Lazzari, Cataldi, Luiz Felipe, Djavan Anderson, Strakosha, Armini, si dhe Escalante (mungesa e tij është e sigurt për shkak dëmtimit), nuk u panë në fushë.

Klubi bardhekaltër nuk ka dalë me një qëndrim zyrtar për të shpjeguar mungesën e tyre, nuk ka asnjë buletin mjekësor, por frika është për rezultatet e tamponëve për COVID-19, me rezultatet që do të dalin në orët në vazhdim .

Inzaghi u detyrua të grumbullonte disa lojtarë nga 19-vjeçarët për të plotësuar grupin. Kështu që Furlanetto, Franco, Pica, Bertini dhe Czyz u bashkuan me “të mbijetuarit” e paktë të ekipit të parë. Formacioni duhet të shpiket dhe, nëse konfirmohen mungesat, formacioni që do të luajë në Belgjikë është ky: Reina në portë, Patric, Hoedt dhe Acerbi në mbrojtje, Marusic, Akpa Akpro, Parolo, Milinkovic dhe Fares në mesfushë dhe dyshja Correa-Caicedo në sulm.

Kambana e alarmit ra dje, kur mungesave të Leivas dhe Luiz Felipes iu shtua padisponueshmëria (e papërcaktuar arsyeja) e Strakoshës, Arminit dhe Cataldi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency