Serie A

CR7 dygolësh në fitoren e Juves, VAR-i, traversa dhe shtylla dënojnë Milanin

Juventusit i mjaftoi pjesa e parë për të mposhtur 3-1 Udinesen në “Allianz Stadium” e sigurisht edhe për të marrë vendin e parë, qoftë për disa orë. Bardhezinjtë shënuan tri herë brenda 45 minutave me Cristiano Ronaldon (realizoi dygolësh) dhe Leonardo Bonuccin (në limitet e kohës së rregullt të fraksionit të parë).

CR7 shfaqi instiktin e tij vrasës në minutën e 9-të, me një gjuajtje të befasishme në hyrje të zonës. Portugezi gjeti për herë të dytë rrjetën në minutën e 37-të, pasi u shërbye nga Gonzalo Higuain.

Bonucci, ndërkohë, u gjend në vendin dhe kohën e duhur për të dërguar topin në rrjetë në zhvillimet e një goditjeje këndi.

Me fitoren tashmë në kasafortë, bardhezinjë, përtej rasteve të krijuara në fraksionin e dytë, lëshuan terren në kohën shtesë, duke u dhënë mundësinë Pussettos të ngushton diferëncën në 3-1.

Pas dy fitoreve radhazi me Parmën (0-1) dhe Bolognan (3-2), Milani bën një hap fals në “San Siro”, kundër Sassuolos, duke barazuar pa gola.

Në minutën e 32-të, Theo Hernandez gjeti rrjetën për kuqezinjtë, por, pas festës së tyre, goli u anulua pas ndërhyrjes së sitemit VAR. Kuqezinjtë, duhet pranuar, ishin pa fat në këtë mbrëmje, pasi në dy raste në fund të pjesës së dytë Leao u ndal nga traversa dhe shtylla.

Verona, ku aktivizohen Amir Rrahmani dhe Marash Kumbulla, u zgjua në minutat e fundin në ndeshjes me Torinon, duke rikuperuar plot tre gola. Ansaldi me dygolësh dhe Berenguer i dhanë epërsinë e trefishtë ekipit “granata”, por çudia ndodh nga minuta e 69-të e më pas, kur tre lojtarë të futur në fushë si zëvenësues, Pazzini (11-m), Verre dhe Stepinski, shmangën humbjen për veronezët.

Bologna, edhe pse e mbylli takimin me 10 lojtarë, fitoi 2-1 me Atalantën me gola të Palacios dhe Polit, ndërsa goli i Malinovskit për bergamaskët nuk mjaftoi për t’u kthyer me pikë nga “Dall’Ara”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency