Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

CR7 i tundon të gjithë, gjiganti brazilian e merr seriozisht. Zbulohet hapi i parë

Flamengo po mendon t’i bëjë një ofertë Cristiano Ronaldos. Mediat në Brazil shkruajnë së drejtuesit e klubit e kanë bërë hapin e parë, duke u konsultuar me kompanitë që sponsorizojnë klubin.

Kjo është një tentativë e Flamengos, kampione në fuqi e Copa Libertadores, për të bërë një ofertë për yllin portugez. Deri më tani nuk ka negociata dhe klubi brazilian pret një përgjigje nga sponsorët.

Ronaldo është lojtar i lirë, pasi pak ditë më parë ndërpreu me marrëveshje kontratën me Manchester United. Synimi i tij është të qëndrojë në Europë dhe të luajë në Champions League.

Për Ronaldon ka interes edhe në MLS nga Inter Miami, kurse shifrat më të bujshme i ofron Al-Nassr në Arabinë Saudite, plot 305 mln paund.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...