Connect with us

Hi, what are you looking for?

Arabi Saudite

CR7 në “kundërsulm”: 6 muaj më parë më morët për të çmendur!

Cristiano Ronaldo është rikthyer të flasë në lidhje me Arabinë Saudite. Që ka shpenzuar miliona pafund, duke tërhequr përveç tij edhe disa emra të tjerë të mëdhenj në kampionatin vendas.

Kampionati saudit është i bukur, por ju gjykoni pa i parë ndeshjet. Është një ligë e mirë dhe e fortë. Po e shihni vetë se çfarë po ndodh me merkaton dhe afrimet”, theksoi lojtari më i paguar në botë kohë më parë.

Gjatë një prononcimi nga grumbullimi me kombëtaren e Portugalisë, CR7 ka komentuar përsëri merkaton faraonike të Arabisë Saudite. Që po “thith” lojtarë të ndryshëm nëpërmjet kontratave të majme.

Lexoni edhe: 

Unë e dija se do të ndodhte kështu në Arabi. E thashë troç gjashtë muaj më parë, por më morën për të çmendur…

Por, në fund të fundit po rezulton se i çmenduri nuk është kaq i çmendur. Dhe po rezulton të jetë normale të luash në Arabinë Saudite.

Për mua ishte një privilegj i madh të ndryshoja kulturën e një vendi në aspektin futbollistik dhe të shihja yje të mëdhenj të shkojnë në Arabinë Saudite”, deklaroi kapiteni i kombëtares portugeze dhe sulmuesi i Al-Nassr.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...