Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Crespo ndërron kontinent, do drejtojë ekipin që fitoi titullin në sezonin debutues

Hernan Crespo ka qenë një nga goleadorët më të mirë që ka nxjerrë futbolli argjentinas. Si futbollist fitoi trofe me Parmën, Lazion, Interin, Milanin, Chelsea dhe River Plate, teksa në vitin 2014 filloi karrierën e trajnerit.

46-vjeçari ka drejtuar skuadra si Modena, Banfield apo Defensa y Justicia (Kupa Sudamericana 2020). Crespo punoi në Brazil vitin e kaluar, duke drejtuar Sao Paulo në periudhën shkurt-tetor, ekip me të cilin fitoi titullin Paulista. Ish-sulmuesi ka arritur akordin me klubin e ri.

Sky Sport raporton se Crespo do të transferohet në Katar te Al Duhail. Marrëveshja me drejtuesit e klubit aziatik është arritur dhe argjentinasi do të firmosë deri në 2023 me ekipin e vetëm në Katar që fitoi titullin në sezonin e saj debutues.

[quiz-cat id=”297576″]

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...