Evente

Cristiano Ronaldo nuk është më numri 2

Në një event madhështor, nën këmbët e Kullës Eiffel, në Paris, Cristiano Ronaldo u bë fitues për herë të 5-të i Topit të Artë, duke barazuar argjentinasin Lionel Mesi, që e ka fituar po kaq herë. Portugezi la pas pikërisht Messin dhe brazilianin Neymar, në këtë garë dhe theksoi se dëshiron ta fitojë edhe 2 herë të tjera këtë trofe prestigjoz individual. Ndiqni të gjitha detajet e ceremonisë, minutë pas minute dhe të pasuruara me video, foto dhe deklarata.

To Top