Futboll

Crouch tregon takimin me “Fenomenin”: Pinte birra me arka, as më njohu…

Sulmuesi anglez, Peter Crouch, ish-pjesë e Liverpoolit dhe Tottenhamit, ka treguar një episod mjaft interesant të takimit për herë të parë nga afër me Ronaldo Fenomenin, kur të dy ishin me pushime në Spanjë.

“Isha me pushime në Ibiza dhe e pashë në plazh. Ai ishte i zënë duke pirë një arkë me birra. Kishte edhe një tavëll duhani. Ronaldo arrinte ta mbante në ekulibër stomakun e tij. Kur e përfundonte shishen, një top modele, që qëndronte pranë tij, i jepte tjetrën.”

Crouch tregon më pas se çfarë ndodhi kur iu prezantua.

“Ishte një mundësi e artë, ndaj iu prezantova. Shpresoja që të thoshte: “Oh, po ti qenke Crouch!” Përkundrazi, besoj se nuk e kishte idenë se cili mund të isha. Bëra një foto me të dhe u largova. Ai nuk e mori vesh se edhe unë isha futbollist.”

Dhe në fund ëndra e Peter Crouch, që nuk u bë kurrë realitet:

“Dennis Bergkamp ka qenë një futbollist i madh, do të kishte qenë e pabesueshme nëse do të luaja krah tij, por ideja ime mbetet e papkrekshme. Do të ishte fantastike nëse do të luaja me Ronaldon, “origjinalin”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency