Connect with us

Hi, what are you looking for?

FA Cup

Crystal Palace eliminon Stoke dhe siguron çerekfinalen e FA Cup

Crystal Palace ka fituar me rezultatin 2-1 ndeshjen e raundit të 1/8-ave të FA Cup ndaj Stoke dhe ka siguruar çerekfinalen e këtij trofeu.

Një ndeshje deri diku e balancuar, por me vendasit që mundën të kishin pak më shumë dominim dhe të siguronin një fitore minimale të kësaj sfide.

Pjesa e parë u mbyll me barazim pa gola, me të dyja skuadrat që tentuan në disa raste, por nuk ia dolën të finalizonin.

Do të duhet minuta e 53-të që Kouyate të shënonte golin e parë, duke zhbllokuar sfidë dhe duke i dhuruar avantazhin skuadrës së tij. Megjithatë e shpejtë ishte kundërpërgjigja e Stoke që siguroi barazimin vetëm 3 minuta më pas me Tymon.

Teksa vetëm në minutën e 82-të u arrit që të vendosej rezultati final i këtij takimi, me Riedewald që i dha fitoren skuadrës së Crystal Palace.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...