Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

“Ç’të bëj unë i shkreti me 12 mungesa”, Pochettino: Mudryk? Duroni edhe pak

Pavarësisht merkatos së çmendur, Chelsea po dhuron performanca negative në fushë. “Blutë e Londrës” e kanë nisur sezonin e ri ashtu siç mbyllën të vjetrin.

Dhe pas javës së pestë në Premier League, skuadra e Mauricio Pochettinos numëron vetëm 5 pikë. Trajneri argjentinas e lidh “krizën” me mungesat e shumta.

Kemi shpenzuar shumë, prandaj pritshmëritë janë të mëdha. Ky është një realitet që nuk e ndryshoj dot. Ne jemi konkurrues me kontingjent të plotë, por nuk i kam të gjithë të gatshëm.

Lexoni edhe:

Çfarë mund të bëj me kaq mungesa?! Ndaj Bournemouth kishim plot 12 lojtarë të dëmtuar”, theksoi Pochettino pas barazimit 0-0 në transfertë.

Teksa merr në mbrojtje ukrainasin Mykhailo Mudryk. Chelsea shpenzoi në janar 100 mln euro për kartonin e tij, por 22-vjeçari akoma nuk ka shënuar golin e parë me Chelsean.

Mykhailo po përmirësohet, por i duhet kohë për të mësuar. Premier League është shumë e shpejtë. Unë mendoj se ai duhet ta kuptojë më mirë lojën që zhvillohet këtu.

Duhet të përpiqet të lidhet më shumë me skuadrën. Ne duhet t’i japim kohë për ta marrë veten dhe për t’u përmirësuar gjatë sezonit”, përfundoi trajneri latin.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...