Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Cuadrado: Duam finalen e Europa League, kemi ekip të madh dhe do japim 200% tonë

Juan Cuadrado theksoi se pas kalimit në gjysmëfinale të Europa League, pse të mos shkojnë më tej.

Duke folur për mediet pas fitores me rezultatin e përgjithshëm 1-2 ndaj Sporting, mesfushori shtoi se tani synojnë finalen.

Lexo edhe: 

“Tani jeni në gjysmëfinale kundër Sevillas dhe synojmë finalen. Kemi një ekip të madh, do të jetë një ‘gol’ i bukur për ne pas një kohe të gjatë pa finale, një mundësi e bukur dhe duhet të japim 200%. E meritojmë dhe ne do të punojmë deri në fund duke dhënë maksimumin për klubin, për tifozët dhe shpresojmë të shkojmë në finale”-tha ai.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...