Kupa e Gjermanise

Çudia në Gjermani, moviola me celular

Bayerni i Mynihut luajti në Leipzig ndeshjen e vlefshme për kupën e Gjermanisë, në të cilën fitoi vetëm pas goditjes së 11 metërshave. Gjithsesi, kjo ndeshje do të mbahet mend për një episod qesharak, me protagonist drejtuesin teknik të Leipzigut.

Në fund të pjesës së parë, arbitri akordoi një penallti për Leipzig-un, por pasi u konsultua me anësorin, vendosi të anulojë 11 metërshin dhe të akordojë goditje dënimi në kufijtë e zonës. Kjo e acaroi shumë drejtuesin teknik të vendasve, Ralph Rangnick, që la vendin e tij në tribunë dhe nxitoi t’i afrohej gjyqtarit kryesor, në përfundim të pjesës së parë.

Rangnick, me telefon në dorë, donte t’i provonte kryesorit se kishte gabuar me vendimin e tij, ndërsa kjo situatë shkaktoi të qeshura në stadium dhe reagimin e futbollistëve të Bayernit, që tentuan të ndalojnë drejtuesin teknik të Leipzigut.

Bayern dhe Leipzig do të përballen sërish këtë të shtunë, por tani ndeshja do të luhet në Mynih dhe do të vlejë për Bundesligën.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency