Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Çudia te Bayerni, shkarkohen nga detyra Salihamidzic dhe Kahn, emërohet shefi i ri ekzekutiv

Bayerni i Mynihut u shpall me fotofinish kampion i Bundesligës për herë të 11-të radhazi, megjithatë, ky sukses i papritur në javën e fundit (Dortmundi barazoi 2-2 me Mainzin) nuk u erdhi në ndihmë dy drejtuesve të lartë të ekipit bavarez, Salihamidzic dhe Oliver Kahn, për të ruajtur vendin e punës.

Të dy janë shkarkuar nga detyra dhe sipas njoftimit në faqen zyrtare të klubit, postin e shefit ekzekutiv e merr Jan-Christian Dreesen.

Sipas medieve gjermane në postet drejtuese të Bayernit do të kthehen Karl-Heinz Rummenigge dhe Uli Hoennes.

Khan konsiderohet si arkitekti i sezonit të dështuar të Bayernit (pavarësisht titullit të dhuruar në fund nga Dortmundi), pasi ka qenë ai që ka bërë ndryshimet në stol, duke emëruar Nagelsmannin dhe së fundmi Thomas Tuchelin.

Lexo edhe:

Bilanci i Salihamidzic është i përzier, por edhe ai nuk i ka shpëtuar furtunës.

Kuptohet qartë se vendimi për ndryshimet në kupolën drejtuese ishin marrë para se Dortmundi të bënte gafën e rëndë në ndeshjen e fundit përballë Mainzit.

 

 

 

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...