Serie A

Çudia tek Interi, Eriksen u kushton zikaltërve 27 mijë euro për një minutë lojë

Shpëtoni “ushtarin” Christin Eriksen! Kushedi se çfarë do t’i ketë kaluar në kokë 28-vjeçarit danez kur në ndeshjen Inter Napoli e hodhi në fushë në minutën e 88-të, kur zikaltrit po udhëhiqnin me rezultatin 2-0. Dhe nuk po ndodhte për herë të parë. E njëjta gjë edhe në sfidën me Torinon, ku luajti vetëm 8 minuta, apo ndaj Veronës me vetëm  3 minuta në dispozicion.

A është normale kjo? Sigurisht që jo. Edhe sepse pak ditë më parë Conte thuri elozhe për Borja Valeron. “Është shembull. Ishte zgjedhja e fundit mes mesfushorëve, por puna shpërblehet. Një tjetër mesazh për Eriksenin?

Kur Interi e shkëputi në janar nga Tottenhami, e bëri me qëllimin për t’i dhënë “çelësat” e mesfushës. Eriksen tani lufton për të mposhtur konkurrencën në këtë repart, shumë larg të qenit lider dhe i pazëvendësueshëm. Zikaltrit shpenzuan plot 20 milionë  euro për kartonin e tij si dhe i siguruan një pagë 7.5 milionë euro në sezon plus bonuset deri në vitin 2024. Të njëjtin trajtim ekonomik ka edhe Romelu Lukaku. Me një fjalë, Eriksen kondiserohet një nga lojtarët më të mirë të organikës zikaltër. Duke përjashtuar bonuset, danezi po i kushton Interit 27 mijë euro për çdo minutë të luajtur. E të mendosh që Marotta kërkon të ulë shpenzimet e klubit.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency