Futboll

Çudit André Schürrle: Do të luaj edhe një ose dy vjet dhe…

André Schürrle është 28 vjeç dhe luan për Spartakun e Moskës në Ligën e Parë të Rusisë. Pavarërisht se ka ende shumë vite para në karrierën futbollistike, pranon se mund të varë këpucët në gozhdë.

Në palmaresin e tij ka një Botëror me Gjermaninë dhe Premier League-n kur luante për Chelsea-n, pa harruar dhe një Kupë të Gjermanisë me Borussian e Dortmundit, megjithatë për shkak të problemeve të shumta fizike, rendimenti i tij në sezonet e fundit ka qenë gjithnjë në rënie. Kjo është arsyeja që e shtyn t’i thotë para kohë lamtumirë futbollit të luajtur.

Në një intervistë për “Phrasenmäher”, një “podcast” i “Bild”, André Schürrle foli për dyshimet e tij të fundit.

“Do të gënjeja nëse do të thosha se nuk kam menduar kurrë për tërheqjen. Sidomos në momentet më të vështira kam pyetur veten: Kam ende nevojë për futbollin, a e dua të gjithë këtë? Vit pas viti dua të vendos vetë nëse dua të vazhdoj, nëse kam ende motivim dhe nëse trupi im ndihet gati për këtë. Nuk e di, ndoshta do të luaj edhe një vit, apo dy.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency