Kupa e Shqiperise

Çudit Bylis, prishet autobusi, skuadra nuk mbërrin në kohë në Gjirokastër

Nuk kanë fund çudirat në futbollin shqiptar. Ajo që ka ndodhur sot me skuadrën Bylisit është vërtetë diçka e rrallë. Ndeshja e kthimit e vlefshme për raundin e 1/8-ave të Kupës së Shqipërisë mes Luftëtarit dhe Bylisit nuk është luajtur pasi ballshiotët për shkak të një problemi që ka patur autobuzi me të cilin po udhëtonte skuadra drejt Gjirokastrës kanë mbrritur me 1 orë vonesë në qytetin e gurtë. Gjyqtarët e sfidës kanë pritur për 45 minuta në fushën e blertë ekipin mallakastriot dhe më pas arbitri kryesor ka vërshëllyer për përfundimin e ndeshjes pa e nisur fare atë. Vetëm 4 lojtarë të Bylisit mbrritën në kohë në Gjirokastër pasi pjesa tjetër e skuadrës arriti me rreth 45 minuta vonesë, kur dihet që distanca mes Ballshit dhe Gjirokastrës me makinë është vetëm 1 orë e 30 minuta. Madje Bylis kishte shanse të mira për të avancuar më tej pasi kishte fituar ndeshjen e parë me rezultatin 2-1 në stadiumin “Adush Muça”. Tashmë pritet vendimi i komisionit të Disiplinës me Luftëtarin që sipas të gjitha gjasave do ta fitojë ndeshjen 3-0 në tavolinë dhe do të kualifikohet në çerekfinale, ndërkohë që Bylis rrezikon të përjashtohet edhe nga edicioni i ardhshëm i Kupës së Shqipërisë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency