Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Çudit trajneri i PSG-së: Po programoj skuadrën e sezonit të ardhshëm

Christophe Galtier është i bindur se do të jetë trajner i PSG-së përtej këtij sezoni dhe tashmë po punon për forcimin e skuadrës.

Ish-trajneri i Nices është në rrugën e duhur për të fituar titullin e Ligue 1 në sezonin e tij të parë te PSG-ja, por skuadra pariziene u eliminua nga Champions League dhe Kupa e Francës.

56-vjeçari thuhet se po jeton një kohë të trazuar në “Parc des Princes”, me parisienët që thuhet se po kërkojnë një numër alternativash përpara sezonit 2023-24.

Mirëpo Galtier mbetet i përqendruar në fitimin e kampionatit dhe tashmë ka diskutuar objektivat e mundshme të merkatos me këshilltarin teknik, Luis Campos.

“Ne po punojmë me Luis Camposin për atë që do të jetë skuadra e sezonit të ardhshëm”, tha Galtier në konferencën për shtypin përpara përballjes me Angers.

“Kemi folur për modifikimet që duam të bëjmë për të përmirësuar ekipin, ndoshta për të pasur më shumë larmi në lojën tonë dhe për të pasur një ekuilibër më të mirë.

Ne kemi punuar për javë të tëra. Unë e shoh veten trajner i PSG-së sezonin e ardhshëm.”

Lexo edhe: 

Trajneri i Romës, Jose Mourinho, është emri i fundit i profilit të lartë që lidhet me stolin e PSG-së, me Galtier që duhet të shmangë vazhdimisht pyetjet në lidhje me të ardhmen e tij.

“Jam i fokusuar në punë. Kam në plan edhe për të ardhmen. Kam shumë punë për të bërë në këtë drejtim. Truri im është vazhdimisht aktiv për të qenë i fokusuar te ndeshjet e mbetura për të marrë këtë titull.”

PSG është tetë pikë përpara Marsejës së vendit të dytë me nëntë ndeshje te mbetura në kampionat, por mbetet për t’u parë nëse titulli i nëntë në 11 sezone do të qetësojë tifozët e PSG-së.

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...