Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Çudit trajneri i Ronaldos: Do të kthehet në Evropë, në habitatin e tij…

Zero gola në dy paraqitjet e tij të para zyrtare, ku përfshihet edhe humbja në gjysmëfinalen e Superkupës Së Arabisë Saudite. Ndikimi i pranisë së Cristiano Ronaldos në fushë me fanellën e Al-Nassr nuk ishte ai që tifozët e kësaj skuadre shpresonin.

Portugezi është ende në kërkim të golit të parë të vërtetë (ka shënuar dy herë në miqësoren me PSG-në, që kanë vetëm vlerë statistikore), megjithatë komplimentet dhe vlerësimet nuk vonojnë të shfaqen për CR7.

Rudi Garcia, trajneri i Al Nassr, që pas eliminimit në Superkupë nuk kishte kursyer kritikat ndaj 38-vjeçarit (më 5 shkurt), ndryshon qëndrim 180 gradë.

Sipas francezit, ndalesa në Arabinë Saudite nuk do të jetë e fundit në karrierën e ish-lojtarit të United, Realit e Juventusit, i cili është i destinuar të kthehet në “habitatin e tij natyror”, pra në futbollin evropian.

“Ai është një nga lojtarët më të mirë në botë. Nuk do ta mbyllë karrierën tek Al-Nassr, por do të kthehet në Evropë.”

Fjalë që bien ndesh pak me deklaratat e bëra nga vetë Ronaldo në konferencën për shtypin të prezantimit, duke deklaruar se përvoja e tij në Evropë tashmë kishte përfunduar.

“Shumë klube në Evropë u përpoqën të nënshkruanin me mua. Në Brazil, Australi, SHBA dhe Portugali. Por unë i dhashë fjalën këtij klubi. Në Evropë, puna ime është kryer, kam fituar gjithçka. Jam i lumtur që mora këtë vendim për jetën time”.

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...