Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Çullhaj i papërmbajtshëm në Itali, tjetër medalje e artë për 26-vjeçarin në xhudo

Xhudisti Indrit Çullhaj ka arritur një tjetër sukses në arenën ndërkombëtare. Sporti kuqezi është shpallur kampion në xhudo për peshën deri në 73 kilogramë. 26-vjeçari arriti që të mundë të gjithë kundërshtarët e tij me “ippon”, duke ngritur lart flamurin në kampionatin që po zhvillohet në Itali.

Lexo edhe: 

Çullhaj po kalon një moment mjaft të mirë dhe tashmë objektivi i tij do të jetë që të arrijë një tjetër medalje të artë në grand slamin e Stambollit, që është i vlefshëm dhe për Lojërat Olimpike të Parisit në 2024.

 

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...