Formula 1

Cungohet më shumë kalendari i Formulës 1, anulohet Çmimi i Madh i Holandës

Anulohet gara e Çmimit të Madh të Holandës në Formula 1, për shkak të pandemisë së koronavirusit. Vuajtjet përsa i përket sezonit të sivjetshëm në kampionatin më të famshëm të automobilizmit duket se nuk kanë fund dhe edicioni i 71-të në Formula 1 u cungua akoma më shumë, teksa organizatorët u dorëzuan, duke vendosur për të hequr dorë përfundimisht nga pjesëmarrja në kompeticionin e vitit 2020.

Një vendim që gjithsesi nuk përbën ndonjë surprizë të veçantë, megjithëse për hir të së vërtetës u shpresua shumë që Holanda të rikthehej për të pritur një garë të Formulës 1 pas një mungese vërtet shumë të gjatë.

Një komunikatë e nxjerrë nga vetë organizatorët konfirmoi shtyrjen e Çmimit të Madh të Holandës për vitin e ardhshëm, pasi të normalizohet situata e virusit COVID-19.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency