Kategoria Superiore

Cungu: Barazimi i drejtë, por kishim mundësi ta fitonim ndeshjen

Armando Cungu vlerëson paraqitjen e skuadrës së tij në “Elbasan Arena”, ndaj Partizanit, por e pranon se nga mënyra si u zhvillua loja mund ta humbte në fund ndeshjen.

“Ekipi ishte në gjendje të mirë fizike. Ishim më afër fitores për atë çfarë dhamë. Kundërshtari në fillim na vuri në vështirësi, pastaj morëm frenat e lojës në dorë. Kishim mundësi të fitonim, por mund ta humbnim edhe ndeshjen në fund, te rasti i Bardhit.”

Mungesat: Grupi nuk ka qenë i plotë, janë konsumuar shumë lojtarë. Nuk kishim në dispozicion Deliun. Ekipi tregoi ritëm, shpirt gare dhe luftë. Më pëlqeu në përgjithësi ekipi, pavarësisht ndonjë individi. Lojtarët duan kohën e vetë për t’u përshtatur me ekipin me mënyrën e lojës dhe mentalitetin.

Presioni: Kam qenë i mërzitur pas ndeshjes me Kastriotit. Na u bë si sindromë, edhe në Europë na ndodhi e njëjta gjë në fund. Nuk besoj që ka trajner që s’ka presion. Duhet të vazhdojmë punën si profesionistë.

Barazimi, i drejtë: Duhet të ishim më afër fitores, gjithsesi barazimi rezultat i drejtë. Partizani ka shumë cilësi. Është ekip i fortë dhe shumë konkurrent. Nuk është tragjedi që morëm vetëm një pikë me Partizanin, duke ditur edhe vështirësitë që kemi pasur. I duruar, i fituar. Duhet qetësi për të rikthyer Laçin që dëshirojmë dhe kërkojmë”.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency