Kategoria Superiore

Cungu: Gabuam në 30 minutat e para, më pas shpërdoruam shumë

Pas 4 fitoresh radhazi, Laçi u ndal mbrëmjen e sotme në “Elbasan Arena”, ku u mposht 1-0 nga Partizani, ndërsa trajneri Armando Cungu nuk e fshehu keqardhjen, duke theksuar se ndeshjen e humbën në 30 minutat e para, kur i dhuruan lojën skuadrës kryeqytetase.

Sa keqardhje keni pas kësaj humbjeje?
Jam dakord me faktin që detajet vendosën lojën, megjithatë 30 minutat e para nuk u futëm si duhet në lojë dhe i dhamë shumë terren kundërshtarit. Gabuam shumë te momenti i golit, ku e lejuam kundërshtarin që të kundërshtojë lirshëm dhe në rrëmujë e sipër, pësuam gol. Reaguam mirë dhe krijuam 2-3 raste të mira shënimi, por nuk e bëmë. Pjesa e dytë ishte më e ekuilibruar, por nuk arritëm të gjejmë golin e barazimit.

E kishit përgatitur këtë mënyrë loje, apo ua imponoi kundërshtari?
Normalisht e dinim që do të ishte një ndeshje e vështirë, por unë mund të them se Partizani pati vetëm një 30-minutësh të mirë, ndërsa më pas ishte gjithçka e barabartë dhe madje i shkuam shumë pranë golit ne.

Çfarë ndodhi në ato minuta të para?
Nuk e di pse nuk arritëm të shpreheshim dot, duke lënë shumë hapësira në mesfushë dhe gabuar pasime të thjeshta, që i dhanë mundësi Partizanit të fitojë terren dhe të na vështirësojë. Mendoj se ndikoi edhe mungesa e Fangajt, një titullar me eksperiencë, që u zëvendësua nga një djalë 18-vjeçar që debutonte në Superiore dhe besoj se për këtë arsye, nuk funksionuam shumë nga krahët. Ai bëri një ndeshje shumë të mirë, por fati i keq ishte që po luanim kundër Partizanit, ndaj në tërësi i bëj komplimente.

Pas 4 fitoresh radhazi, një humbje edhe mund të pranohet. A ishte kjo ndeshja që ju dha të kuptoni se keni nevojë të ndërhyni në merkato?
Ekipi ka nevojë për ndërhyrje dhe përforcime, gjë që duket edhe me faktin që luajmë me një 18-vjeçar ndaj Partizanit. Kur vjen pas 4 fitoresh, mund të tentosh edhe të pestën, por duhet të tregonim më shumë besim dhe guxim.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency