Kategoria Superiore

Cungu: Ishim më lart se Flamurtari, goli problem

Trajneri i Vllaznisë Armando Cungu në prononcimin pas ndeshjes deklaroi se skuadra e tij ishte superiore, por Flamurtari e ndëshkoi në të vetmin moment që iu afrua portës.

Nuk ishte e lehtë për ta mundur Flamurtarin. Vllaznia mendoj se ishte shumë më superiore në shumë aspekte. Nuk duhet ta lejonim kundërshtarin që të na ndëshkonte. Luajtëm mirë, por duhet të ishim më agresivë para portës. Në pjesën e dytë ishim më të kujdesshëm, por patëm probleme fizike me shumë lojtarë. Në këto kushte isha i detyruar të bëja ndryshime.

Sa i përket ndërhyrjes në merkato, Cungu nuk shpreson te ndonjë mrekulli në janar.

Shënimi i golit është problem te Vllaznia, por në përgjithësi jam i kënaqur me Ribajn, që punon shumë në vijën e parë. Këta lojtarë kemi në dispozicion dhe deri në janar shpresoj të ndërhyjmë. Gjithsesi, duhet të punojmë më shumë si ekip për të shkuar te goli. Për të qenë korrekt, janari është i vaktë dhe nuk të ofron zgjidhje optimale.

To Top