Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Çuni shënon golin e 8 sezonal, afron klubin gjerman me Bundesligën 2

Sulmuesi i Shqipërisë U 21, Marvin Çuni ka gjetur sërish rrugën e rrjetës këtë fundjavë në Bundesligën e tretë, ku aktivizohet me klubin e Saarbrucken.

Futbollisti shqiptar erdhi nga stoli dhe në minutën e 85-të shënoi me penallti golin që i dha fitoren 0-1 Saarbruckenin në transfertën ndaj Oldenburg.

Ky ishte goli i 8 sezonal i Marvin Çunit, që po ndihmon klubin e Saarbruckenit të ngjitet në Bundesligën e dytë.

Sulmuesi 21-vjeçar është rritur te Bayerni i Mynihut, klub që ka edhe pronësinë e kartonit të tij, teksa te Saarbrucken është në huazim deri në fund të sezonit.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...