Kategoria Superiore

Curbello: Humbja me Kamzën, përgjegjësia ime

Trajneri i Luftëtarit, Luis Curbello, mori përgjegjësitë për humbjen ndaj Kamzës, por edhe për rezulatet jo të pritshme në këtë fillim sezoni.

“Ishte një ndeshje ku kishim gjithcka në dorën tonë. Mbajtëm topin, kishim shumë raste, por, fatkeqësisht, i shpërdoruam. Kundërshtari u mbrojt mirë dhe na ndëshkoi. Në fund paguam gabimet tona.”

Për veprimin antisportiv të portierit Miraka, Curbello u shpreh:

“Duhet të bëjmë një analizë e të kuptojmë pse ndodhi kjo. Një portier me eksperiencë si Miraka nuk ka pse ta bëjë këtë veprim. E mbaj unë përgjegjësinë, sepse i zgjedh unë lojtarët që luajnë. Shpresoj të kthehemi sa më parë te fitorja. Pas golit të barazimit skuadra u çekuilibrua dhe kështu lamë hapësira prapa, por luftëtari kërkon gjithmonë portën e kundërshtarit. Nëse do të ishim me këmbë në tokë, do të merrnim një rezultat tjetër.”

To Top