Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

“Curva Nord” largohet në pushim të ndeshjes, zbulohet arsyeja

Interi mposhti Sampdorian me rezultatin e pastër 3-0 siguroi fitoren e katërt radhazi në kampionat, megjithatë ajo që tërhoqi vëmendjen, ishte zbrazja e tribunën ku vendoset tifozeria e zjarrtë “Curva Nord”.

Shkak për këtë ishte vrasja e njërit prej liderëve të kësaj tifozerie, 70-vjeçarit Vittorio Boiocchi, i cili u qëllua me armë zjarri rreth dy orë para ndeshjes dhe nuk arriti t’u mbijetojë plagëve të marra.

Menjëherë sapo morën lajmin, tifozët e “Curva Nord” ndërprenë koret dhe hoqën pankartat, ndërsa në pushim të ndeshjes u larguan fare, duke lënë tribunën pas porte të zbrazur.

Boiocchi ishte një person me precedentë penalë të ndryshëm dhe kishte kauar edhe 26 vite në burg, teksa ekzekutimi i tij besohet të ketë qenë i planifikuar.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...