Kategoria Superiore

Daja: Flamurtari luajti hapur, përqendrimi s’ishte i duhuri

Ndoshta nuk e kishte pritur që Flamurtari, në nevojë emergjente për pikë, do të luante një futboll të hapur, për të tentuar fitoren. Ilir Daja e komplimenton kundërshtarin për atë që tregoi, duke kujtuar edhe luhatjet e skuadrës së tij, të evidentuara në pjesën e parë të sezonit.

“Kemi goxha oshilacione, e vumë re dhe sot. E prisja, pavarësisht se punuam për t’i ulur lojtarët me këmbë në tokë. E pasqyra e gjysmës së parë të kampionatit ka qenë e tillë, kemi vuajtur me Flamurtarin. Nuk është i njëjti përqendrim, pavarësisht se Vlora sot duhet të komplimentohet, sepse nuk u mblodh mbrapa dhe bëri futboll të hapur. Shpejtësi e veprimit tonë ishte e ulët, duke i ulur befasinë sulmit.”

Daljet e shpejta: Sulmet e shpejta janë një nga elementet tona më të forta. Po të shikojmë strukturën, lojtarët nivelin teknik e kanë shumë të mirë, për të krijuar befasi në sulm. Sot kishim ndërtuar një tjetër manovër për ta vënë në vështirësi Flamurtarin, përqendrimi nuk ka qenë i duhuri, kjo gjë më shqetëson.

Motivimi i dobët: Fajin kryeson e merr trajneri bashkë me stafin. Pavarësisht se ne jemi munduar ta largojmë ekipin nga situata me UEFA-n, kjo shfaqet. Lojtarët njësoj duhet të sillen si me Partizanin si me Flamurtarin. 3 pikë është fitorja me Partizanin, 3 pikë është dhe me ekipet e tjera. Me të mbaruar ndeshja me Partizanin, lojtarët po festonin, ndërsa unë iu thashë që të uleshin me këmbë në tokë, se këto ndeshje i kemi më shumë problem.

Fusha, jo e mirë: Është një nga fushat më të mira në Shqipëri, por për vetë temperaturat dhe për shkak të ngricave është kjo gjendja. Shpresoj që ta kemi fushën në kushte optimale.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency