Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Daja në hall, Skënderbeu me 4 mungesa në Vlorë

Pasi shkëlqeu me Kombëtaren në miqësoren përballë Turqisë, ku bindi me kualitetin, qetësinë dhe manovrat në mesfushë, Sabien Lilaj do të mungojë tre javë nga fushat e lojës.

Gjatë ndeshjes që Shqipëria fitoi 3-2 në Antalia, 28-vjeçari pësoi një frakturë në dorën e djathtë, në pjesën e parakrahut dhe tashmë është i detyruar të mbajë allçi.

Lilaj shkëlqeu përballë Turqisë, ku luajti për 86 minuta dhe me paraqitjen e bërë duket se e ka bindur trajnerin Panucci për të qenë një prej alternativave për edicionin e ardhshëm në Ligën e Kombeve dhe kualifikueset e Europianit 2020.

Klubi korçar konfirmoi se mesfushori do të qëndrojë tre javë larg fushave të lojës, duke humbur edhe sfidën e kësaj të enjteje, përballë Flamurtarit në Vlorë.

Një mungesë e rëndësishme për Skënderbeun, që në trasfertën e Vlorës do të paraqitet në emergjencë të plotë dëmtimesh. Një tjetër element që trajneri Daja nuk do ta ketë në dispozicion në mesfushë, është Bakary Nimaga, që për shkak të një fatkeqësie familjare ndodhet në vendlindjen e tij në Mali.

Në mbrojtje i dëmtuar është Bajram Jashanica, ndërsa në shërbim të skuadrës nuk do të jetë as sulmuesi çek Martin Nespor. Megjithë mungesat me peshë, korçarët do të provojnë të marrin rezultat pozitiv në Vlorë, për të ruajtur ecurinë rekord në këtë kampionat, me 8 fitore dhe vetëm një barazim në 9 ndeshje, si edhe të ruajnë distancën e sigurisë nga rivalët për titull.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...