Europa League

Daja në telashe, konfirmohet mungesa e James

James Adeniy nuk ia ka dalë të pajiset me vizë, për të udhëtuar drejt Zvicrës, ku Skënderbeu do të përballet mbrëmjen e nesërme me Young Boys, në sfidën e fundit të fazës në grupe të Europa Leagues.

Ndonëse është bërë maksimumi, jo të gjitha shtetet e zonës Schengen kanë qenë dakord të pajisin me vizë sulmuesin nigerian dhe ky i fundit do të jetë i detyruar të qëndrojë në Shqipëri dhe të ndjekë ndeshjen nga ekrani.

Ky lajm i shton dhimbjet e kokës trajnerit të Skënderbeut, Ilir Daja, që nuk ka me vete asnjë sulmues të deklaruar, pasi ka të dëmtuar edhe Soëe dhe Nespor. Ende nuk dihet se di do ta zgjidhë trajneri i korçarëve këtë situatë, ndërsa nuk përjashtohet mundësia që të luhet pa sulmues të deklaruar.

To Top