Kategoria Superiore

Daja: Shkëndija? Joetike, historia e Skënderbeut s’është vetëm, një ndeshje

Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja, e justifikoi lojën e dobët të skuadrës së tij në pjesën e dytë me mungesat që shumta, ndërsa iu përgjigj ftohtë edhe zërave që e çojnë në krye të Shkëndijës së Tetovës.

“Sot ishim me çerekun e ekipit. Luajtëm të enjten 90 minuta raskapitëse dhe nuk kishim 6-7 lojtarë. Mungesë e rëndësishme ishte Bregu. Pjesa e dytë do kishte rënie, natyrshëm. Luajtën futbollistë të rinj, që kanë minutazh të plotë në këmbët e tyre. Nëse do të kishim alternativa të tjera, do kishim tjetër freski në pjesën e dytë. Nuk mund të përballonim dot një ekip që kishte gjithë javën për të përgatitur ndeshjen dhe ka një kontingjent shumë më të madh se ne.

Shkëndija e Tetovës: Nuk është e mirë, që një ditë para një ndeshjeje të rëndësishme të dalin lajme. Jam trajner i Skënderbeut dhe do të vazhdoj të mbetem deri në fund të sezonit. Se çfarë do të ndodhë do ta shikojmë. Shpresoj të vijë një përgjigje pozitive nga Gjykata Federale. Nuk është etike që duke qenë se jam trajner i Skënderbeut dhe të diskutojmë çfarë do të ndodhim pas një muaji. Nuk e dimë çfarë do ndodhë pas një jave jo më pas një muaji me këtë situatë virusi.

Skënderbeu ka vetëm emrin? Nuk besoj që i ka mbetur vetëm emri Skënderbeut. Ne vazhdojmë që të jemi forcë goxha e mirë në kampionat, me gjithë problemet që kemi.  Nuk është një ndeshje historia e Skënderbeut as historia e Ilir Dajës. Nuk më ve dot në vështirësi njeri.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency