Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

Daku në versionin “gladiator”, vendos rekord të veçantë në Rusi

Daku në versionin "gladiator", vendos rekord të veçantë në Rusi
Daku në versionin "gladiator", vendos rekord të veçantë në Rusi

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku është një titullar i padiskutueshëm. Lojtari i lindur në Gjilan ka shënuar 4 gola dhe ka ka dhënë një asist.

Megjithatë, Daku krahas golave jep një kontribut të jashtëzakonshëm në repartin e avancuar. Diçka e tillë konfirmohet nga fakti se Daku është futbollisti me më shumë duele të fituara në kampionatin rus.

Lexo edhe:

26-vjeçari ka arritur të fitojë 136 duele në 16 ndeshjet e zhvilluara, duke qenë rekordmen absolut në këtë drejtim. Daku është një rrezik konstant në zonën kundërshtare për çdo ndeshje.

Sulmuesi do të synojë të arrijë formën më të mirë deri në maj, në mënyrë që të jetë pjesë e listës së Sylvinhos për Kampionatin Europian që do të luhet në Gjermani verën e ardhshme.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...