Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Daku protagonist në Slloveni, sulmuesi shqiptar i dhuron fitoren Mura-s

Mirlind Daku bëhet protagonist me skuadrën e Mura-s në Slloveni. Sulmuesi shqiptar realizoi dy gola në elitën sllovene në ndeshjen e Mura-s ndaj Mariborit duke i dhuruar fitoren skuadrës së tij me shifrat 2-1. Për 25-vjeçarin ishte realizimi numër 13 në 23 ndeshje me Muran në këtë sezon teksa sulmuesi është autor edhe i një asisti.

Tashmë, Daku është shndërruar në një prej lojtarëve kryesorë për Mura-n duke qenë edhe në garë për t’u shpallur golashënues në elitën sllovene pasi me 13 golat e shënuar, është vetëm një më pak se Vipotnik i Mariborit që ka realizuar 14.

LEXO EDHE:

Kujtojmë se Daku u transferua te Mura në merkaton e kaluar dimërore ndërsa më parë është aktivizuar edhe me Osikjekun në Kroaci, pa harruar eksperiencën me Kukësin në Superiore apo Ballkanin në Kosovë.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....