Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Dalic: Fituam ndaj një kundërshtari kompakt, mos na nënvlerësoni

Kroacia ia doli të siguronte fazën çerekfinale të Katar2022, duke kaluar me vështirësi Japoninë, vetëm nga penalltitë, pasi koha e rregulltë dhe ajo shtesë u mbyllën në barazim 1-1.

Në përfundim të ndeshjes, trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic, tregoi se skuadra besoi deri ne fund dhe pse përballë ishte një kundërshtar shumë i mobilizuar.

“Fillimisht jam i lumtur që kaluam në çerekfinale. Kishim përballë një kundërshtar të fortë. Ata ishin shumë kompakt dhe nuk mund të ankohem për lojtarët e mi. Ka pasur edhe probleme, por kjo është normale. Mos harroni që Japonia triumfoi ndaj skuadrave si Gjermania apo Spanja. Nuk ishte rastësi, ata ishin vërtetë të fortë. U nervozuam pas golit, por reaguam dhe kurrë mos na nënvlerësoni.” – tha Dalic.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...