Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Daliç nuk u beson syve: Kemi eliminuar skuadrën më të fortë!

Nuk e fsheh kënaqësinë Zlatko Dalic, që sheh Kroacinë e tij të kualifikohet në gjysmëfinale, duke eliminuar Brazilin, vetëm një edicion pas atij Rusi 2018, kur shkoi deri në finale.

Pas ndeshjes, trajneri që ka edhe një eksperiencë te Dinamo në futbollin shqiptar, deklaroi se ka mbetur i befasuar nga paraqitja e të tijve dhe theksoi se ka në dispozicion një skuadër perfekte, që mund të ngrejë lart trofeun.

“Kishim nevojë për një kualifikim si ky dhe jam shumë i lumtur. Kemi bërë një ndeshje perfekte, ndaj mund ta them me bindje, që këta lojtarë janë jashtëtokësorë. Më kanë befasuar, pasi kemi eliminuar ndoshta skuadrën më të fortë në këtë Kupë Bote. Herën e kaluar shkuam në finale, ndërsa tani do të festojmë këtë arritje dhe do të provojmë një sukses edhe më të madh, të çojmë trofeun në Kroaci”, deklaroi Dalic.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...